“Rusya, ABD füze savunma sistemlerini delecek güce sahip”

Rus general Andrey Çeburin, Rusya Stratejik Nükleer Kuvvetleri’nin ABD’nin dünyanın farklı noktalarına konuşlandırdığı füze savunma sistemlerini delecek güce sahip olduğunu belirtti.
Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri Füze Savunma Birliği Komutanı Andrey Çeburin, Eho Moskvı Radyosu’na verdiği demeçte, “Rusya’nın füze savunma sistemleri, ülke sınırları dışında bulunmuyor. Ülkemizi savunabilmemiz için sistemlerimizin Rusya topraklarında konuşlandırılması da yeterli. Eğer rakiplerimiz, üçüncü ülkelerin topraklarına füze savunma sistemi yerleştirerek, kendilerini koruduklarını düşünüyorlarsa, yanılıyorlar. Rusya, bu sistemleri delecek teknolojiye sahip” dedi.
‘DÜŞMANA AİT FÜZELERİ SANİYELER İÇİNDE TESPİT EDEBİLİYORUZ’
Çeburin, Moskova’yı ve Merkezi Endüstri Bölgesi’ni koruyan füze savunma sistemlerinin, düşmana ait balistik füzeleri saniyeler içinde tespit ettiğini de kaydetti: “Sistemimiz, saniyeler içinde düşmana ait füzeleri tespit ediyor, füzelerin türünü belirliyor ve bunların hangi füzeyle imha edileceğine karar veriyor.”
rusya-abd-nin-fuze-savunma-sistemini-delecek-guct-1963598
ABD ÜÇÜNCÜ FÜZE SAVUNMA SİSTEMİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR
Halihazırda ABD, sınırları içinde iki stratejik füze savunma bölgesine sahip: Alaska ve Kaliforniya. Rusya ise bir tek Moskova yakınlarındaki stratejik füze savunma bölgesine sahip.
ABD, üçüncü füze savunma sistemini Avrupa’ya kurmayı planlıyor. ABD’nin balistik füzelere karşı güvenli koruma sağlayacak füze savunma sistemi kurma planı, Rusya ile ilişkilerde sorunlara yol açıyor.
Kaynak: Gazete Vatan
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s