Duma Başkanı Sergey Narışkin Ankara’da

resizeCumhurbaşkanı Abdullah Gül, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı Sergey Narışkin ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü’nde kabul etti.

Görüşmede, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile TBMM Türkiye-Rusya Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Kayseri Milletvekili Salih Kapusuz da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül, Karadeniz üzerinden komşumuz olan Rusya Federasyonu ile ilişkilerin gelişmesinde parlamentolar arası temasların önemli rolü olduğunu kaydederek, Türk ve Rus parlamenterlerin Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi başta olmak üzere uluslararası platformlardaki iş birliğinden memnuniyet duyduğunu belirtti. Duma Başkanı Narışkin’in ziyaretinin ikili ilişkilerin parlamenter boyutunun daha da gelişmesine katkı yapacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Gül, Ankara’da Rus Kültür Merkezi açılmasından memnuniyet duyduğunu belirterek, bunun toplumlar arası ilişkilerin derinleşmesine katkı sunacağının altını çizdi.

Duma Başkanı Narışkin ise, ikili ilişkilerin ulaştığı seviyenin memnuniyet verici olduğunu, birçok alanda iş birliğimizin stratejik ortaklık seviyesine yükseldiğini ifade etti. İki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine parlamentolar arası ilişkilerin daha fazla katkı vermesini arzu ettiklerini dile getirdi. Duma Başkanı Narışkin, uluslararası platformlarda Türk parlamenterlerle yakın iş birliği içinde çalışmaktan memnuniyet duyduklarını da kaydetti.

Bugün Ankara’da Rus Kültür Merkezi’nin açılışının yapılacak olmasından duyduğu memnuniyeti de dile getiren Duma Başkanı Narışkin, bu konuda gösterilen iş birliği için teşekkür etti.

kaynak: tccb sitesi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s