Lavrov’un Atina görüşmeleri

imagesRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Atina’da Başbakan Antonis Samaras ve Başbakan Yardımcısı Evangelos Venizelos ile görüştü. Moskova’nın özelleştirmeye konu olan Yunanistan Demiryolları TRAINOSE ile Selanik Limanı’na yönelik ilgisi biliniyor. Bu görüşmelerde ayrıca Başbakan Samaras’ın Rus doğalgaz devi GAZPROM’un Yunanistan’a sattığı doğalgazın fiyatında indirim yapılması Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov tarafından olumlu karşılandığı belirtildi.

Dışişleri Bakanı Lavrov, Yunan Doğalgaz Şirketi DEPA ile Rus şirketi GAZPROM arasındaki ilişkilere atıfta bulunurken, görüşmelerin en kısa zamanda tamamlanacağı ve Yunanistan’a satılan doğalgazın fiyatlarında önemli indirime gidileceğini söyledi.

Görüşmelerde ayrıca, Yunanistan’ın AB Dönem Başkanlığı’nda iki ülke arasındaki işbirliğinin nasıl olacağı konuşuldu. Rusya, Yunanistan’ın Rusya’dan gelen turistleri de göz önünde bulundurarak, Rus vatandaşlarının önündeki AB vize sorunun kaldırılması için çalışmasını takdir ediyor.

Bunların dışında Lavrov, Suriye’deki olaylar çerçevesinde imalı sözler söyleyip “rejimin savaşla devrilmesini isteyenler duygularını gizleyemiyorlar” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s